Under 15 Winter Development Squad

Key dates for the Under 15 Development Program will be as follows:

Wednesday 4th July Induction Night at Belmore Sports Ground – 5:30pm – (Training on Peter More Field)
Players will be split into Team White & Team Blue

Monday 9th July; Training – Peter Moore Field – (Team White)– 5:00pm for a 5:30pm start (Training to finish approx. 7pm)
Tuesday 10th July Under 15 Development Trial (Team White) v NSW Country Catholic Under 15s
Wednesday 11th July Training – Kentucky Reserve Riverwood – 5:30 Peter Moore Field – (Team Blue)– 5:00pm for a 5:30pm start
Monday July 16th Under 15 Development game v Manly (Team Blue) – Lake Park, (Lake Park Road North Narrabeen)
Wednesday July 18th; Under 15 Development game v Cronulla (Team White) – Neptune Park
Wednesday July 25th Under 15 Development game v St George (Team Blue) - (Venue TBC)

BULLDOGS UNDER 15 DEVELOPMENT SQUAD – WINTER SQUAD

Xavier Tavita - Bankstown Bulls
Javuier Tuitama - Bankstown Bulls
Adam Lababidi - Bankstown Sports
Arkan Arnaout - Bankstown Sports
Zach El-Youssef - Bankstown Sports
Jay Jay Fasaualu-Taetuli - Bankstown Sports
Adam Taleb - Bankstown Sports
Siale Toetuu - Bankstown Sports
Sage Lloyd - Bankstown Sports
Ahmad Skaf - Bankstown Sports
Mohammed Merhi - Bankstown Sports
Bilal Yazici - Berala Bears
Solomon Akama - Berala Bears
Jaxon McGrath - Berala Bears
Ponipate Rakuli - Berala Bears
Trieste Winitana - Berala Bears
Mohammed Awik - Berala Bears
Jibiril Elrich - Berala Bears
Anthony Baptista - Berala Bears
Christian Emelio - Berala Bears
Latrell Fonua - Berala Bears
Joseph Vili - Berala Bears
Pharell Zimmerman - Chester Hill Hornets
Abdul El Eter - Chester Hill Hornets
Malachi Harimat-Vaine - Chester Hill Hornets
Mohammed Chaker - Chester Hill Hornets
Omar Rifi - Chester Hill Hornets
Kavaia Nakauciri Chester Hill Hornets
Tyrese Fatuma - East Hills Bulldogs
Turoa Williams -External
James Makoni - Greenacre Tigers
Mauger Baker-Williams - Greenacre Tigers
Adam Derbes - Greenacre Tigers
Patrick Leece - Milperra Colts
Michael Newcombe - Milperra Colts
William Tuitupou - St George Dragons
Joseph Faletuai - St George Dragons
Vaka Aho - St Johns Eagles
Ari Kordy - St Johns Eagles

Players also selected but not required to train or play

Natrell Tawa – St Johns (due to Australian Championship)
Joseph O'Neill – Berala Bears (due to Australian Championships)
Tusi Alofa-Aonga – Bankstown Sports

 

Be there for our Round 17 clash against the Canberra Raiders this Saturday